Noteiks labāko vīnzini Baltijā 17.09.2019

18. un 19.oktobrī Rīgā norisināsies Baltijas labāko vīnziņu konkurss Vana Tallinn Grand Prix 2019, kurā par labākā vīnziņa un labākā jaunā vīnziņa titulu cīnīsies pretendenti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Vana Tallinn ir prestižākais starptautiskais vīnziņu konkurss Baltijas valstīs, kas šogad tiek rīkots jau četrpadsmito reizi.
Katra no valstīm uz konkursu sūta pa trim pretendentiem, kas cīnīsies par Baltijas labākā vīnziņa titulu, kā arī pa vienam dalībniekam, kas pretendēs uz Baltijas labākā jaunā vīnziņa godu. Dalībnieku vidū ir vīnziņi, kas jau izcīnījuši vīnzinības čempiona godu katrs savā valstī. Viņu vidū ir Igaunijas pārstāve Ketri Leis, vīnzinis no Lietuvas Narimantas Miežys un Kaspars Reitups no Latvijas. Lai saasinātu konkurenci, uz konkursu tradicionāli tiek aicināti labākie vīnziņi arī no citām Eiropas valstīm, un šogad kā īpašie viesi konkursā piedalīsies vīnziņi no Zviedrijas un Dānijas.
Konkurss ilgs divas dienas, kuru laikā vīnziņiem būs jādemonstrē savas iemaņas un zināšanas gan teorētisko, gan praktisko uzdevumu pārbaudījumos. Baltijas labākais vīnzinis tiks izvēlēts no četriem finālistiem, kuriem konkursa noslēguma dienā būs jāsacenšas, sniedzot ieteikumus dažādu vīnu un ēdienu saderībā un servēšanā, jādemonstrē vīna dekantēšanas un pasniegšanas iemaņas. Būs arī jāapliecina savas teorētiskās zināšanas jautājumu un atbilžu kārtā un dažādās iepriekš neatklātās pārsteiguma disciplīnās. Tāpat konkursa laikā tiks noskaidrots Baltijā labākā jaunā vīnziņa titula ieguvējs. Par šo titulu cīnīsies Baltijas valstu jaunie vīnziņi vecumā līdz 25 gadiem.
“Uzņemt Rīgā Baltijas vīnziņu čempionātu vienmēr ir liels gods un atbildība. Vana Tallinn Grand Prix sevi pierādījis kā pasaules līmeņa čempionāts gan no dalībnieku sagatavotības līmeņa, gan izpildāmo uzdevumu skatupunkta. Ik gadu konkursa latiņa tiek celta arvien augstāk, un nu jau nešaubīgi esam sasnieguši vīnzinības sacensību līmeni, kuru ievēro visā Eiropā un pasaulē, un šis gads nebūs izņēmums,” saka Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Jānis Kaļķis.
Par konkursa fināla sacensību norises vietu šogad izvēlēts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Pērn konkurss norisinājās Kadriorgas Mākslas muzejā Igaunijā, kur saspringtā cīņā Grand Prix titulu ieguva Ronalds Pētersons no Latvijas, kurš Baltijas labākā vīnziņa godu izcīnīja arī 2013.gadā. Otro vietu ieguva Martynas Pravilonis no Lietuvas, bet trešais palika Ketri Leis no Igaunijas.
Konkursu Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix kopš 2006.gada sadarbībā ar Igaunijas, Latvijas un Lietuvas Vīnziņu asociācijām organizē AS “Liviko”. Konkurss, kas nes leģendārā Igaunijas liķiera Vana Tallinn vārdu, savulaik tika izveidots, lai veicinātu atbildīgu alkohola lietošanas kultūru, kurā būtiska loma ir arī profesionāliem vīnziņiem.

Uzmanību! Pārmērīga alkohola lietošana var kaitēt veselībai.